Tomatensoep met kaaskoekjes en lettertjes
17 nov
Een tijdje geleden ging mijn dochter van 7 met haar klas naar de theatervoorstelling ‘Niet Wiet, wel Nel’ en ze kwam thuis met een recept voor tomatensoep met kaaskoekjes en een zakje vermicelli-lettertjes: Soep met luv.
Sindsdien vroeg ze minstens om de dag wanneer we de soep nou gingen maken. Vandaag dus. Ik heb haar flink aan het werk gezet met de soepballen en de passe vite.
Ik heb wel een paar dingen aangepast in het recept, maar in grote lijnen hier dus de soep van Wiet en Nel.
Tomatensoep met kaaskoekjes en lettertjes
Voor 5 á 6 kommen soep
- 1 flinke ui
- 2 tenen knoflook
- 2 kilo (roma)tomaten (als je de soep pureert met een staafmixer is het misschien een idee om de tomaten eerst te ontvellen)
- 2 eetlepels tomatenpuree
- 1 glas water
- 3 bouillonblokjes
- 50 gram vermicelli-lettertjes
- 350 gram gehakt
- 2 theelepels gedroogde basilicum
- peper en zout
- 50 gram geraspte kaas
Snipper de ui en snij de knoflook fijn. Fruit deze 5 minuten in een scheutje olijfolie in een braadpan tot ze zacht en glazig zijn. Doe er de tomatenpuree bij en fruit een paar minuten mee.
Snij de tomaten in stukken en doe ze samen met een glas water in de pan. Breng aan de kook en laat 20 minuten zachtjes pruttelen met het deksel op de pan. Schep de tomaten af en toe even om.
Meng ondertussen het gehakt met de basilicum en wat peper en zout en draai er kleine soepballetjes van. Of laat je kind(eren) dat doen.
Draai de tomatensoep door de passe vite (of zet er een staafmixer op).
Zet de soep weer op het vuur en doe de soepballetjes en de bouillonblokjes er bij. Laat 15 minuten zachtjes koken tot de balletjes gaar zijn, af en toe zachtjes doorroeren. Doe de laatste 10 minuten de vermicelli-lettertjes erbij.
Leg een vel bakpapier op een bakplaat en maak kleine hoopjes van de geraspte kaas. Zet de bakplaat 2 tot 3 minuten onder een hete gril. Hou in de gaten dat de kaas niet verbrandt. Haal de bakplaat uit de oven en laat de kaaskoekjes afkoelen voor je ze voorzichtig van het bakpapier af haalt.
Doe de soep in kommen, leg in elke kom 2 kaaskoekjes op de soep. Eet smakelijk!
Mijn dochter vond de soep erg lekker 🙂
Er zijn nog geen reacties